o produktach


Informacje na temat oferowanych przez ADAXS nakolanników ochronnych, pasów wspierających plecy, wkładek do spodni roboczych


Kwestia ochrony kolan była do niedawna zaniedbywana. Rosnąca świadomość zdrowotna i odpowiednie podejście do problematyki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zawodowego doprowadziły do sformułowania standardów minimum wymaganego bezpieczeństwa zgodnego z normą EN14404. Oprócz tego, analiza istniejących produktów chroniących kolana jest alarmująca: większość nakolanników na rynku wykazuje wiele poważnych niedoskonałości. Niektóre modele zapewniają ochronę lecz są niewygodne, trudne do użycia lub też posiadają inne wady np. niewygodę w noszeniu(punktowy ucisk), niewielka ochrona przed zimnem i wilgocią, sztywna konstrukcja o niewielkiej elastyczności itp. W związku z powyższym wiele nakolanników pozostaje nieprzyjaznych dla użytkownika i w rezultacie noszone są jedynie sporadycznie(jeśli w ogóle). Firma KNEETEK przez lata wyspecjalizowała się w rozwoju wysokiej jakości systemów ochrony kolan i dziś jest producentem nakolanników, które zostały dobrze wymyślone, dobrze wykonane i sprawdzone w praktyce, zgodnie z najwyższymi wymogami funkcjonalności, wygody i bezpieczeństwa.
KNEETEK - to inteligentny sposób na ochronę twoich kolan. Specjalnie zadania wymagające specjalnych rozwiązań! Istnieją

nakolanniki

ze specyficznymi powłokami do różnych zastosowań. Do prac na:
 • gładkich i czułych powierzchniach
 • bardzo twardych i szorstkich powierzchniach
 • uniwersalne - antypoślizgowe

Produkty KNEETEK są wykonane zgodnie z normą EN14404, która jest standardem dotyczącym ochrony kolan i obowiązuje od 1.02.2005r. Standard ten określa wymiary strefy ochronnej, odporność przenikania, rozkład siły i wartość szczytowa siły przenoszonej przy uderzeniu. Ochrona kolana musi być wygodna, odporna na zużycie oraz spełniać kryteria bezpieczeństwa.
Idealny nakolannik dla profesjonalistów to:
Kształt: powinien być taki aby nie uciskał rzepki kolanowej
Mocowanie: paski - zapięcie nie powinny wbijać się w tył kolana
Ochrona: przednia część nakolannika powinna zapewniać ochronę przed wystającymi ostrymi przedmiotami np. szkło, gwoździe
Izolacja: powinien być wykonany z materiału, który chroni od chłodu i wilgoci
Standard EN: ma posiadać certyfikat zgodny z EN14404

WSZYSTKIE TE CECHY SPEŁNIAJĄ WYROBY FIRMY KNEETEK


Nakolanniki KNEETEK to:
 • solidne wykonanie
 • wysoka jakość i długa trwałość
 • różne zastosowanie
 • mocna ochrona
 • doskonała absorbcja
 • chroni rzepkę, stawy i wiązadła
 • odpowiada standardowi EN14404
 • do pracy dłuższej i zdrowszej
 • maksymalna swoboda ruchu
 • doskonałe dopasowanie (także podczas pozycji chodzenia, pozycji siedzącej)
 • wielowarstwowy system
 • funkcjonalność, bezpieczeństwo, wygoda

PROFESJONALNA JAKOŚĆ
- przystosowują się do kształtu kolana, lekka konstrukcja
- bardzo dobre dopasowanie (także podczas chodzenia czy w pozycji siedzącej)
- wygoda użytkowania
PRZETESTOWANE BEZPIECZEŃSTWO
- PPE typ 1
- certyfikat zgodny z EN 14404
- niezawodna ochrona
PRZEKONYWUJĄCA FUNKCJONALNOŚĆ
- doskonałe charakterystyki absorpcji
- wysoka jakość i trwałość
- profesjonalne wykonanie
WIELOWARSTWOWY SYSTEM
- wykonane z wysokiej jakości materiałów
- specjalnie dobrane powierzchnie robocze
- niesłychanie wysoka efektywność
ERGONOMICZNE KSZTAŁTY
- elastyczne połączenie Neoprene
- szerokie paski
- pierwsza klasa noszenia
Pasy podtrzymujące (wspierające plecy) to efektywna ulga dla całych pleców. Ergonomiczny kształt wspiera plecy i mięśnie jamy brzusznej, kręgi lędźwiowe i kręgosłup. Wykonane są ze specjalnej nylonowej tkaniny zapewniającej lekkość i "oddychanie" oraz klamrami Velcro zapewniają komfort noszenia.
Muszą je mieć wszyscy profesjonaliści, którym zagraża odkształcenie pleców.
Wiele czynności w przemyśle i handlu wymaga konieczności noszenia ciężkich ładunków i wykonywania pracy, która wymaga napięcie pleców. Z powodu statyki kręgów obrotowych kręgosłup, kest wystawiony na działanie silnego nacisku. W rezultacie prowadzi to zwykle do nadwyrężenia i naderwania, częstotliwość tych zjawisk jest spora i powoduje poważne komplikacje.
Dolegliwości pleców stanowią nie tylko problem z punktu widzenia medycyny, lecz również ekonomii. W medycynie pracy ból pleców jest jednym z najczęstszych problemów, na jakie skarżą się pracownicy. Jest on przyczyną bardzo częstych nieobecności w pracy a nawet inwalidztwa.
Przedstawiciele firm medycznych i lekarze medycyny pracy polecają noszenie pasów podpierających plecy, aby wzmocnić kręgosłup i redukować naciski prowadzące do kontuzji.

Szerokie zapięcie Velero pozwala na optymalne i indywidualne dopasowanie pasa podtrzymującego plecy. Elastyczny tył umożliwia niczym nieograniczoną swobodę ruchu, nawet jeśli pas jest mocno zaciągnięty. Cztery plastikowe podpory wszyte w tkaninę, utrzymują kształt pasa i stabilizują kręgosłup. Duża przepuszczalność powietrza sprężystej tkaniny nylonowej, lekkość i łatwy sposób noszenia przyczyniają się do wygodniejszych i zdorwszych warunków pracy.
pasy wspierające plecy
Opis:
1-3 Po założeniu szelek proszę nałożyć na siebie strony wewnętrznego pasa. Upewnij się, że jest on ściśle dopasowany i wygodny.
4-6 Za pomocą zewnętrznych sprężystych pasków Nylon zwiększasz stabilność całego pasa, możesz go dopasować zgodnie z twoimi indywidualnymi potrzebami.
Ważna wskazówka: utrzymuj pas zaciśnięty tylko podczas aktywnej pracy i poluzuj zewnętrzne paski kiedy nie ma już nacisku na kręgosłup.

Poduszki kolanowe do spodni roboczych.
Wszystkie poduszki kolanowe KNEETEK wyróżniają się dużą wygodą użytkowania, bardzo dobrą charakterystyką absorpcji i zdolność do zachowywania swego kształtu. Zalety tych lekkich poduszek kolanowych będą szczególnie widoczne tam, gdzie użytkownik nie wykonuje pracy na kolanach przez długi okres czasu i w efekcie stawy kolanowe nie są poddane zbyt dużym naciskom. Poduszki kolanowe wytwarzane są ze specjalnej gumy komorowej, są zmywalne w temperaturze do 90°C.
Wykonane są w standardzie zgodnym z normą EN14404.