Stacja demontażu pojazdów

STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW

Stacja Demontażu Pojazdów “ADAXS” zlokalizowana jest w Strzegomiu, przy ul. Koszarowej 5. Działalność prowadzona jest od 2012 r. na podstawie decyzji wydanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego nr SD-49/2014 z dnia 2 lipca 2014 r., znak: DOW-S-V.7221.68.2013.AK zmienionej decyzją nr SD-49.1/2016 z dnia 22 listopada 2016 r., znak: DOW-S-V.7221.60.2016.JS (do pobrania).

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI:

 • złomujemy, skupujemy pojazdy osobowe, ciężarowe, rolnicze i inne – uszkodzone, powypadkowe, niekompletne,

 • wydajemy zaświadczenia o demontażu niezbędne do wyrejestrowania pojazdów w wydziałach komunikacji i dla firm ubezpieczeniowych,

 • udzielamy wszelkich informacji o kasacji oraz wyrejestrowaniu pojazdów (wniosek o wyrejestrowanie),

 • obsługujemy Strzegom i cały teren województwa dolnośląskiego,

 • bezpłatny transport,

 • za złomowanie pojazdów właściciel nie ponosi żadnych kosztów,

 • prowadzimy sprzedaż części używanych do samochodów, europejskich, japońskich, koreańskich (sprzedaż).

 

SZYBKA REALIZACJA ZLECEŃ !!!

Decydując się na skorzystanie ze stacji demontażu pojazdów Adaxs w Strzegomiu mają Państwo gwarancję szybkiej realizacji zlecenia i pomocy we wszystkich formalnościach. Nasi klienci cenią sobie nie tylko indywidualne podejście, ale również korzystne ceny i szybką wypłatę gotówki. 

Posiadasz stare, powypadkowe lub zniszczone auto? Skorzystaj z możliwości sprzedaży go na korzystnych warunkach. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie działamy w pełni legalnie na podstawie zezwoleń. Oddając samochód w nasze ręce, masz pewność, że jego demontaż odbędzie się w sposób możliwie najmniej inwazyjny dla środowiska. Nie zostawiaj samochodu na parkingu, chodniku czy w lesie, uzyskaj za niego pieniądze i zadbaj o środowisko.

Dokumenty wymagane do złomowania:

 • dowód rejestracyjny pojazdu,

 • karta pojazdu, jeżeli była wydana,

 • tablice rejestracyjne,

 • dowód osobisty właściciela i współwłaściciela, jeżeli występują,

Zaświadczenie o demontażu pojazdów może być również wydane na podstawie pokwitowania wydawanego przez Policję (w sytuacji, gdy dowód rejestracyjny jest zabrany) lub na podstawie zaświadczenia wydanego przez wydział komunikacji, w którym pojazd jest zarejestrowany.

Przy wystawianiu dokumentów wymagany jest podpis wszystkich właścicieli pojazdów.

W sytuacji, gdy ktoś nie może się stawić wymagane jest upoważnienie do złomowania od tej osoby – dostępne tutaj (upoważnienie)

Jak wygląda proces demontażu pojazdów?

Auto, które trafi do auto-kasacji kończy swoją przygodę z drogami w takiej formie jak zostało stworzone. Podstawowym działaniem jest rozebranie pojazdu na części. Jednak zanim przejdzie się do demontażu, auto jest ważone i usuwa się poduszki powietrzne. W celu ochrony środowiska usuwane są wszelkie płyny jak olej czy czynnik chłodniczy, które nie powinny dostać się do gleby. Kolejne etapy to stopniowy demontaż podczas, którego pozbywa się akumulatora, szyb, opon oraz innych części, które mogą nadawać się do wykorzystania w innych egzemplarzach. Celem demontażu jest odzyskanie jak największej liczby części, dzięki czemu ogranicza się negatywny wpływ na środowisko.

Złomowanie starego auta jest często jedynym rozsądnym rozwiązaniem i pozbyciem się z karku konieczności opłacania za niesprawny pojazdy składek OC. Stare samochody nie nadające się do dalszej eksploatacji to również większe zagrożenie dla środowiska spowodowane różnymi wyciekami płynów czy zwiększoną liczbą spalin wydostających się z rury wydechowej. W przypadku aut powypadkowych gdzie często wartość napraw przekracza wartość samochodu również nie ma sensu dalej inwestować w takie auto i warto rozważyć jego sprzedaż na części.

Jeżeli obawiasz się, że pojazd może nie przejść kolejnego przeglądu technicznego, masz wątpliwości co do bezpieczeństwa jazdy jakie ze sobą niesie poruszanie się nim po drogach i masz dość wykładania pieniędzy na kolejne naprawy, które są jak łatanie sita, udaj się do stacji demontażu samochodów oraz innych pojazdów Adaxs mieszczącej się w Strzegomiu przy ulicy Koszarowej 5.

Nasza stacja demontażu pojazdów to najlepsze miejsce do oddania swoje auta w Strzegomiu i całym regionie w tym takich miastach jak Wałbrzych, Świebodzice, Świdnica, Szczawno-Zdrój, Jawor, Legnica czy Kąty Wrocławskie. Bezpłatny odbiór, profesjonalizm i gotówka do ręki to elementy obok, których nie można przejść obojętnie. Zapraszamy!

Aby wyrejestrować pojazd należy zgłosić się w ciągu  30 dni z zaświadczeniem wydanym przez naszą stację oraz unieważnionymi dokumentami (dowód rejestracyjny, karta pojazdu) oraz tablicami rejestracyjnymi do właściwego wydziału komunikacji. Należy również wypełnić wniosek o wyrejestrowanie (wniosek o wyrejestrowanie) oraz wnieść opłatę skarbową w wysokości 10 zł.

 

Obsługujemy klientów z WałbrzychaŚwidnicyJeleniej GóryKamiennej GóryLegnicyŚwiebodzicMokrzeszowaZłotoryiLubaniaKłodzkaBielawyLubinaBolesławcaGłogowa, Oleśnicy, ZąbkowicSobótkiWołowaŚrody ŚląskiejJawora i całego regionu Dolnego Śląska.